Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Odsłon : 367111
Małe co nieco tygryska
wtorek, 09 października 2012 11:59

Teatr maska Już w piątek, 12-go października naszych podopiecznych odwiedzi Teatr Maska z Krakowa z przedstawieniem "Małe co nieco tygryska".

Opis przedstawienia zaczerpnięty z strony teatru:

Przygodę naszej bohaterki rozpoczyna reprymenda, którą Księżniczka Honoratka dostaje od swojego Taty. Król bardzo się na nią gniewa i wysyła córkę do pokoju, aby przemyślała swoje nieodpowiednie zachowanie. To właśnie od niej dowiadujemy się, co tak naprawdę rozgniewało Tatę Króla. Okazuje się, że Księżniczka w ogóle nie dba o swoją higienę i zdrowe odżywianie. Dodatkowo oświadczyła w szkole, że już nigdy więcej nie będzie ćwiczyć na zajęciach gimnastycznych.

Główna bohaterka ani jednak myśli o przemyśleniu swojego zachowania. Z nudów zasiada do czytania książki. Wtedy właśnie do jej pokoju wchodzi… przezabawna Pszczoła! Rozmawia z Honoratką o tym jak smaczne są słodkości, ale tłumaczy także jak mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Honoratka przyznaje, że nigdy nie myślała w ten sposób o słodyczach i dochodzi do wniosku, że przysłowie „Co za dużo, to nie zdrowo” świetnie się sprawdza w zaistniałej sytuacji.

Kiedy Pszczoła opuszcza Księżniczkę, ta wraca do czytania- szybko jednak zasypia. Ze snu wybudza ją kolejny gość – Żaba, tłumacząc cel jej wizyty. Wyjaśnia księżniczce, że jest wysłannikiem pewnej wróżki. Przysłała ją do Księżniczki, aby jej wytłumaczyć jak ważna jest dla zdrowia i dobrego samopoczucia odpowiednia higiena. Tłumaczy księżniczce, że należy dbać o zęby, myć ręce, a co najważniejsze, że nie należy się bać wody, bo woda jest naszym przyjacielem. Honoratka w skupieniu wysłuchuje tych wszystkich nauk i obiecuje, że się nad tym zastanowi.

Księżniczka zostaje sama i po krótkich rozważaniach dochodzi do wniosku, że powinna natychmiast się wykąpać. Do jej pokoju przychodzi jednak kolejny gość. Tygrysek tłumaczy jej, że postąpiła bardzo nierozważnie kiedy oznajmiła, że już nigdy nie będzie ćwiczyć. Ruch jest bardzo potrzebny, aby organizm czuł się zdrowo. Razem z Księżniczką wykonuje kilka ćwiczeń, aby pokazać jej jak świetnie można się przy tym bawić.

Kiedy Tygrysek wychodzi Honoratka postanawia zawołać swojego Tatę. Dziewczynka opowiada mu o swoich gościach, przeprasza za swoje zachowanie i obiecuje, że od tej chwili już zawsze będzie o siebie dbać. Zadowolony tata proponuje córce, aby wypiła szklankę ciepłego mleka, wykąpała się, umyła zęby, przebrała w piżamę i położyła do łóżka, a jutro – kiedy już się wyśpi – opowie mu dokładnie o swojej niesamowitej przygodzie.

Poprawiony: wtorek, 09 października 2012 12:10
 
 
 
 
tel/faks 32 430 40 39
ul. 3 Maja 18
44-266 Świerklany
© 2012-18 Adam Pisarek NAVISOFT