Wyjazd do muzeum ognia
czwartek, 23 czerwca 2016 12:24

Przedszkolaki udały się do Muzeum ognia, gdzie oglądały film „Śladami ognia”, ukazujący szeroki zakres tematyki dotyczącej ognia. Następnie dzieci zapoznały się z interaktywną ekspozycją dotyczącą wiedzy na temat energii i ognia.  Na interaktywną wystawę składają się elementy wystroju scenograficznego, takie jak aranżacja prehistorycznej jaskini, plansz prezentacyjnych zawierających treści tekstowe, fotografie i schematy oraz bogata warstwa multimedialna, złożona z wielkoformatowych projekcji wideo, interaktywnych aplikacji zawartych w ekranach dotykowych, a nawet – interaktywnej zabawy ogniem.  Przedszkolaki usłyszały, w jaki sposób człowiek posługiwał się nim dawniej a jak robi to dzisiaj. Przedszkolaki  samodzielnie mogły rozpalić ogień za pomocą wirtualnego krzesiwa, uruchomić maszynę parową, sprawdzić temperaturę różnego tworzywa, posłuchać wybranej piosenki itp. No i nie zabrakło malowania buzi.   Dla dzieci była to świetna zabawa.

Zapraszamy do naszej galerii - są tam zdjęcia z wyjazdu do Muzeum Ognia w Żorach.

Kliknij tutaj

Poprawiony: czwartek, 30 czerwca 2016 05:26