11 listopada - Dzień Niepodległości
środa, 16 listopada 2016 07:11

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości.

Kto ty jesteś?
– Polak mały…

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi.  Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  utrwaliły   wiadomości na temat tego święta. Przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci recytowały wiersz patriotyczny, śpiewały piosenki. Nie zabrakło zabawy przy piosence „ Jestem Polką i Polakiem”.  Był również quiz wiedzy „Wycieczka po Polsce”, dzieci  utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast, wydarzeń  historycznych naszej ojczyzny. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne

Zobacz zdjęcia z uroczystości w naszej galerii

Poprawiony: niedziela, 20 listopada 2016 14:56