Wycieczka do Palmiarni w Gliwicach
czwartek, 25 maja 2017 04:54

Przedszkolaki poznawali rośliny przechodząc przez kolejne pawilony tematyczne. Mogli zobaczyć piękne egzotyczne rośliny, oddychać wilgotnym, ciepłym powietrzem. Pani przewodnik pokazała nam różne ciekawe rośliny tropikalne, paprocie, bananowce, rośliny owadożerne, palmy, storczyki,  wiele gatunków kaktusów oraz rośliny przyprawowe m.in.: pieprz czarny, biały, laur, goździki, kawę. Dużym zainteresowaniem uczestników, oprócz bardzo rzadkich i ciekawych roślin, cieszyły się egzotyczne papugi, owady, gady oraz akwaria pełne równie egzotycznych ryb z różnych zbiorników wodnych świata. Wycieczka ta umożliwiła dzieciom zdobycie wiedzy w sposób znacznie ciekawszy niż z książek i ilustracji. Była to wycieczka w egzotyczny świat, którą długo zapamiętamy.

Zobacz zdjęcia w naszej galerii

Poprawiony: czwartek, 25 maja 2017 04:57