PRZEDSZKOLAKI CZYTAJĄ - PROJEKT PLECACZKOWY
czwartek, 29 czerwca 2017 06:05

Nasze przedszkole brało udział w  projekcie  plecaczkowym.   Skierowanym do dzieci ich rodzin oraz nauczycieli przedszkolnych.
Miało na celu wspieranie czytelnictwa, kształtowanie dobrych nawyków czytelniczych, popularyzację wartościowej literatury dla dzieci oraz dotarcie z nią do domów ubogich w książki.

Nasza placówka przedszkolna, zakwalifikowała  się do projektu,  otrzymała  filcowe plecaczki z książkami z oferty Wydawnictwa Zakamarki.
Książki  dostosowane  są do wieku dzieci. W danej placówce każda grupa otrzymała jeden plecaczek z książkami, który dzieci zabierały  na tydzień do domu. Zadaniem dzieci było przeczytać wraz z rodzicami  lub opiekunami wszystkie książki  z plecaczka, wybrać ulubioną spośród nich i wykonać pracę plastyczną z nią związaną.

Podsumowaniem naszej akcji w przedszkolu  była prezentacja prac dzieci, zbieranych przez opiekuna grupy.

Dziękujemy za  włączenie się do wspólnej zabawy  rodzicom naszych przedszkolaków.