Kubusiowi przyjaciele Natury
poniedziałek, 29 stycznia 2018 13:34

Kubusiowi Przyjaciele Natury to program  ekologiczny, który od kilku lat realizuje nasze przedszkole. Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli.  Celem programy jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np.  organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz  wiele innych ekologicznych działań. Bohaterem materiału programu jest Miś Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy jak ją chronić. Wraz z Kubusiem dzieci mają okazję przenieść się w świat wyobraźni. Przeżywając różne przygody poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań.

Poprawiony: poniedziałek, 29 stycznia 2018 13:35