czwartek, 04 października 2012 12:51

Jesteśmy placówką 8-oddziałową, mieszczącą się w dwóch budynkach. Nasze przedszkole jest otoczone dużym ogrodem. Plac zabaw wyposażony jest w drewniane urządzenia typu śilzgawka, piaskownica, huśtawki. Przedszkole funkcjonuje w godzinach od 7.00 do 16.00.
W naszej działalności najważniejsze jest dobro dziecka i indywidualne podejście.  Naszym celem jest  również stworzenie dla Waszych dzieci miejsca, w którym nie tylko będą czuły się ważne, zauważane i kochane przez nas dorosłych, ale także nauczą się samodzielnie budować więzi międzyludzkie i zawierać nowe przyjaźnie.
W Przedszkolu pracuje 8 nauczycielek  dobrze wykwalifikowane, kreatywne i twórcze, które promują wśród wychowanków poszanowanie człowieka, przyrody i otaczającego świata. Nauczycielki stale podnoszą swoje kwalifikacje, poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach, oraz zdobywają kolejne stopnie awansu zawodowego. W naszym przedszkolu jest zatrudniony logopeda oraz surdopedagog, który prowadzi zajęcia rewalidacyjne.  Personel techniczny dba o racjonalne żywienie i czystość w otoczeniu dzieci, współtworzy z nauczycielkami atmosferę przyjazną i bezpieczną dla wychowanków. Oferta zajęć prowadzonych w przedszkolu umożliwia realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Codziennie we wszystkich grupach  odbywają się zajęcia edukacyjne. Zajęcia uwzględniają zasady bezpieczeństwa i higieny pracy umysłowej dzieci. Przedszkole zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego.  W przedszkolu przestrzegane są prawa dziecka.

Placówka zapewnia bogaty kalendarz imprez przedszkolnych, które gwarantują nie tylko dobrą zabawę, ale również wywołują wiele wzruszeń. Niektóre z nich stały się już tradycją naszego przedszkola. Przykładami mogą być: wigilia w przedszkolu, spotkania z pracownikami Policji, Straży Pożarnej oraz - tradycyjnie - organizowane co roku Dni Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, bale karnawałowe, Piknik rodzinny itp.

Dziecko w naszym przedszkolu:

• Ma prawo do szacunku, własnej godności, wypowiadania się
  • Ma prawo do niewiedzy i błędów
  • Ma prawo do radości, zabawy i bycia sobą
  • Umie zwrócić się o pomoc w sytuacjach trudnych, konfliktowych i niebezpiecznych
  • Czuje się akceptowanym takim, jakim jest
  • Uczy się współpracy w zespole i obrony swoich racji

Zyskuje wiarę we własne możliwości poznawcze i twórcze oraz zdobywa umiejętności samodzielnego działania i wykorzystywania zdobytej wiedzy.

Współpracujemy  z Przedszkolem nr 1 w Świerklanach, Przedszkolem w Jankowicach, Szkołą Podstawowa nr 2 w Świerklanach im św. Jadwigi , Gminą w Świerklanach, Parafią św. Anny, Galerią  „Jan” w Jankowicach.

Poprawiony: sobota, 01 października 2016 09:35